Działania

„Trzeźwy poranek”- nie dla wszystkich

Dzisiaj policjanci prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Niestety nie wszyscy kierujący wykazali się rozwagą. Funkcjonariusze ujawnili w sumie pięć osób, które wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych policjanci z Szamotuł oraz z Wronek prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek. Tym razem akcja skoncentrowana była na terenie gminy Wronki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości w sumie ponad 680 osób.

Niestety przeprowadzona akcja pokazała, że na drogach w ten poniedziałkowy poranek nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w sumie pięć osób, które kierowały pod wpływem alkoholu. Jeden z nich znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a pozostała czwórka w stanie nietrzeźwości. Policjanci ujawnili też jednego mężczyznę, który kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości uzyskał zatrzymany 32-letni mieszkaniec Czarnkowa. Mężczyzna kierował samochodem marki Ford Mondeo i swoją jazdę zakończył po kontroli drogowej w Smolnicy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, iż miał 1,38 promila alkoholu w organizmie.

Jeden z kierujących wsiadł natomiast za kierownicę samochodu ciężarowego. Mieszkaniec gminy Dopiewo został zatrzymany do kontroli przez szamotulską drogówkę. Kierował samochodem marki Scania. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, iż miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. Również ta kontrola drogowa została przeprowadzona w Smolnicy.

Wszystkim nieodpowiedzialnym kierującym policjanci uniemożliwili dalszą jazdę, a w ich sprawach prowadzone będą stosowne postępowania.

st. asp. Sandra Chuda

  • Akcja "Trzeźwy Poranek"
  • Akcja "Trzeźwy Poranek"
  • Akcja "Trzeźwy Poranek"
Powrót na górę strony