Kolizja na przejeździe kolejowym

Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym doszło dzisiaj na przejeździe kolejowym w miejscowości Kępa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawa zakończyła się mandatem karnym.

 

Dzisiaj około godziny 3.20 policjanci z Szamotuł interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż na przejeździe kolejowym w miejscowości Kępa doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego oraz pociągu.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie przebieg i okoliczności zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż mieszkaniec Poznania, który kierował Fiatem Doblo nie zachował należytych środków ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy i wjechał w bok przejeżdżającego pociągu towarowego.

Na przejeździe kolejowym były uszkodzone rogatki oraz sygnalizacja świetlna, jednak przejazd był prawidłowo oznakowany. Przed przejazdem znajdowała się informacja o uszkodzeniu oraz znak „STOP”. 

Na miejscu oprócz Policji pracowała również komisja badań wypadków kolejowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, więc sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. Kierujący fiatem został więc ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w okolicy przejazdów kolejowych !

Przejazdy kolejowe, to miejsca szczególnie niebezpieczne. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.

W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich obrębie. 

Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu ostrożności również na tych przejazdach kolejowych, które są wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, że urządzenia elektroniczne mogą być uszkodzone. Właśnie dlatego dojeżdżając do każdego przejazdu kolejowego powinniśmy upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu.

Rozważni powinniśmy być również na przejazdach, na których przed zamknięciem rogatek włącza się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. Tej sygnalizacji nie możemy lekceważyć. W chwili gdy światła zaczynają świecić, możemy nie mieć już czasu na to, aby zdążyć bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy.

 

Powrót na górę strony