Areszt za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu
Tymczasowy areszt dla mężczyzny, podejrzanego o spowodowanie wypadku w stanie nie-trzeźwości, w wyniku którego śmierć poniosła inna osoba oraz za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy Policji co do tożsamości sprawcy wypadku. Mężczyzna na łuku drogi doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem. Po przebadaniu miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 16 marca we Wronkach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letni kierowca mercedesa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z 22-letnim kierowcą hondy. W wyniku wypadku śmierć poniósł kierujący hondą. Po przebadaniu kierowca mercedesa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
42-letni mieszkaniec gminy Wronki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za kierowanie pojazdem mechanicznym wstanie nietrzeźwości. Ponadto w dniu wypadku podstawił inną osobę jako kierującego pojazdem. Czynności policjantów, sprawdzanie wersji „podstawionego” kierującego doprowadziły do ustaleń, iż to 42-latek kierował mercedesem a podstawiając inną osobę usiłował uniknąć odpowiedzialności karnej. Wczoraj szamotulski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z szamotulskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.
Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.